मोदीको सम्बोधनमा इमरान खानको यस्तो टिप्पणी

२४ श्रावण २०७६, शुक्रबार

काठमाडौं, २४ साउन । भारतका प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले कस्मिरको ‘विशेषाधिकार’ खोसिएपछि पहिलो पटक राष्ट्रका नाममा सम्बोधन गर्दै सरकारको निर्णयको बचाउ गरेका छन् ।

बिहीबार साँझ राष्ट्रका नाममा सम्बोधन गर्दै मोदीले जम्मु–कस्मिर र लद्दाखमा नयाँ युग शुरु भएको दावी गरे । ‘अब देशका नागरिकको हक पनि समान भएको छ, दायित्व पनि समान भएको छ,’ मोदीले सम्बोधनमा भने, ‘आर्टिकल ३७० र ३५–ले जम्मु कस्मिरमा पृथकतावाद, आतंकवाद, परिवारवाद र शासन व्यवस्थामा ठूलो परिमाणमा फैलिएका भ्रष्टाचारका अतिरिक्त अरु केही दिएको थिएन, यी दुवै अनुच्छेदको प्रयोग पाकिस्तानद्वारा देशका विरुद्ध केही मानिसको भावना भड्काउनका लागि हतियारका रुपमा हुँदै आएको थियो ।’

   

पाकिस्तानका प्रधानमन्त्री इमरान खानले भने कस्मिरका जनता भारत सरकारको निर्णयप्रति असन्तुष्ट रहेको प्रष्ट पार्दैै आन्दोलन उग्र हुने चेतावनी दिएका छन् ।

उनले बिहीबार साँझ ट्वीट गर्दै भनेका छन्, ‘विश्वले भारत प्रशासित कस्मिरमा कर्फ्यु हटोस् र त्यहाँका उत्पीडित कस्मिरमाथि के भएको थियो भन्ने जानकारी होस् भन्ने चाहेका छन् । भाजपा सरकारले कस्मिरीविरुद्ध ठूलो संख्यामा सुरक्षाकर्मी तैनाथ गरेर स्वतन्त्रता आन्दोलन रोक्न सकिन्छ भन्ने सोचेको छ ? यसले आन्दोलनलाई अझ उग्र बनाउने छ ।’

अर्को ट्वीटमा उनले भनेका छन्, ‘यो स्वाभाविक छ कि अन्तर्राष्ट्रिय समुदाय भारतको कब्जामा रहेको कस्मिरमा नरसंहारको साक्षी बन्ने छ, प्रश्न यो छ कि के हामी एक फाँसीवादको साक्षी बन्छौं जो यस पटक भाजपा सरकारको रुपमा छ, या दुनियाँले यसलाई रोक्ने साहस गर्छ ?’ एजेन्सी

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया