रुपन्देहीमा केहिदिन यता देखि संक्रमण घट्दै , थप ३७७ जनामा कोरोना , ११ जनाको मृत्यु

३ जेष्ठ २०७८, सोमबार

बुटवल ।केहि दिन यता रुपन्देहीमा कोरोना संक्रमितको संख्या निरन्तररुपमा घट्दो क्रममा रहेको छ। जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय रुपन्देहीको तथ्याङ्गको आधारमा पछिल्लो २४ घन्टामा ३७७ जना नया संक्रमित थपिएका छन् । एक हजार ३३६ जनाको परीक्षण गर्दा सो संख्यामा कोरोना संक्रमित देखिएको तथ्याङ्गमा उल्लेख छ ।

स्वास्थ्य कार्यालयको रुपन्देहीको तथ्यांक अनुसार सबैभन्दा बढी बुतवल उप- महानगरपालिकामा ८३ जना महिला र ८१ जना पुरुष गरी १६४ जना , तिलोत्तमा नगरपालिकामा ७६, सिद्धार्थनगर नगरपालिकामा २८,देवदह नगरपालिकामा ३१, सियारी गाउँपालिकामा ११, सैनामैना नगरपालिकामा ३३, ओमसतिया गाउँपालिकामा १० जना रहेका छन् ।

त्यसै गरी शुद्धोधन गाउँपालिकामा ९, मायादेवि गाउँपालिकामा ४, कन्चन गाउँपालिका र लुम्बिनी सांस्कृतिक नगरपालिकामा ३/३ जना, गैहहवा गाउृँपालिकामा २, सम्मरीमाई गाउँपालिका, मर्चवारी गाउँपालिकामा र रोहिणी गाउँपालिकामा १/१ जना संक्रमण देखिएको तथ्याङ्गमा उल्लेख रहेको छ ।

हाल सम्म  जिल्लामा ६ हजार ६२८ जना कोरोनाका संक्रिय संक्रमितहरु रहेका छन् । यस्तै पछिल्लो २४ घण्टामा कोरोनाका कारण ११  जनाको मृत्यु भएको छ । यो सँगै रुपन्देहीमा कोरोनाका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ३६२ पुगेको छ ।

रुपन्देहीमा अहिले सम्म २३ हजार २५४ पुगेको छ भने १६ हजार २६५ जना निको भइसकेका छन् । रुपन्देहीमा मृत्युदर २ प्रतिशत , संक्रिय संक्रमित २८ प्रतिशत र निको हुने ७० प्रतिशत रहेका छन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया