होलीको कपडामा दाग गएन ? उसो भए यी घरेलु उपाय अपनाउनुहोस्

काठमाडौं । फागु पूर्णिमाका दिन रंगहरूसँग खेल्न सबैलाई मन पर्छ । धेरैले ठोस रङ र कोही पिच्कारीले होली खेल्ने हुँदा लुगामा रङ लाग्नु स्वभाविक हो । महिलाहरूले यसलाई सफा गर्न नयाँ डिटर्जेन्ट प्रयोग गर्छन् तर पनि लुगाबाट रंग निस्कँदैन ।
यदि तपाई पनि आफ्नो कपडाको रङ सजिलै हटाउन चाहनु हुन्छ भने आज हामी तपाईलाई केहि घरेलु उपायहरुको बारेमा बताउनेछौँ ।
यी उपाय लगाउनुहोस्

–होलीको रमाइलोमा कहिलेकाहीँ कपडाको रङ सफा गर्न गाह्रो हुन्छ । तर केही टिप्स अपनाएर यसलाई सजिलै सफा गर्न सकिन्छ । सबैभन्दा पहिले, तपाईले रंगीन कपडालाई स्याम्पुको पानीमा भिजाउनु पर्छ त्यसपछि त्यसमा अलिकति कागतीको रस मिसाएर बिस्तारै चलाउनुहोस र धुनुहोस् ।
–यसबाहेक फोहोर कपडामा सेतो भिनेगर स्प्रे गर्नुहोस् र १० देखि १५ मिनेटसम्म राख्नुहोस् ।
–एक थोपा पानी लिनुहोस्, त्यसमा अलिकति बेकिंग सोडा र भिनेगर हाल्नुहोस्, त्यसपछि फोहोर कपडालाई ३० देखि ४० मिनेटसम्म यस पानीमा भिजाउनुहोस् र त्यसपछि धुनुहोस् ।
–कपडालाई राम्ररी धुनुहोस् र सुकाउनुहोस् र त्यसपछि यसलाई इस्त्री गर्नुहोस् । यसो गर्दा दाग र दाग हराउन थाल्छ ।
–यी सबै बाहेक, तपाईं लेमन क्लिनर र वासिङ सोडा पनि प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ ।

–होली खेल्दा पुराना वा कुनै पनि फोहोर कपडा प्रयोग गर्ने प्रयास गर्नुहोस् । यसबाहेक कपडामा रङ लागेपछि तुरुन्तै धुनुहोस् । अन्य कपडासँगै रंगीन कपडा नधुनु होस् । ध्यान राख्नुहोस् कि रंग सफा गर्न तातो पानी प्रयोग नगर्नुहोस्, यसले कपडालाई हानी पुर्‍याउँछ । १ लिटर पानीमा एक कप भिनेगर मिलाएर त्यसमा कपडा भिजाएर ३० मिनेटसम्म धुनुहोस्, यसो गर्नाले कपडाको फोहोर दाग पनि हट्छ ।
–कपडाबाट रंग निकाल्दा सावधानी अपनाउनुहोस्, नत्र कपडा बिग्रन सक्छ । यी उपायहरू अपनाएर पनि कपडा पूर्ण रूपमा सफा भएन भने धुलाई वा व्यवसायिकलाई गएर देखाउनुहोस् ।

 
 
  
 

You may also like