विश्वकप छनोटको खेल भुटानमा खेल्न कुवेत अनिच्छुक

२२ कार्तिक २०७६, शुक्रबार

काठमाडौं- विश्वकप फुटबल छनोटको खेल भुटानमा खेल्न कुवेत अनिच्छुक भएको छ । कुवेतले विविध कारण देखाएर भुटानमा खेल नखेल्ने भन्दै पत्र पठाएको एन्फा स्रोतले जनाएको छ । कुवेतले भुटानमा नखेल्ने बताएपछि एएफसीले समेत अर्को विकल्प दिन एन्फालाई पत्र पठाएको छ ।

कुवेतले भिषा र यात्राको समस्याको कारण दिदै भुटानमा खेल्न नसकिने बताएको हो । तर एन्फाले भुटानमा खेल्न नहुने प्रष्ट आधार कुवेत र एएफसीसंग माग्ने तयारी गरेको छ । सो बिषयमा एन्फामा शुक्रबार निर्णय गर्ने भएको छ । एन्फाले नेपालको मौषमसँग मिल्ने वातावरण भएका कारण भुटानमा खेल खेलाउन प्रस्ताव गरेको हो ।

चिसो मौषममा खेल्न गाह्रो हुने भएकाले कुवेतले भुटानको विकल्प चाहेको बुझिएको छ । विश्वकप छनोटको दोस्रो लेगको खेलमा नेपालले घरेलु मैदानमा कुवेतलाई आमन्त्रण गर्ने तयारी गरेको थियो । तर एएफसीले रंगशाला खेल्नका लागि अयोग्य ठहर गर्दै एन्फालाई खेल स्थल परिवर्तन गर्न निर्देशन दिएको थियो ।

एएफसीको प्रतियोगिता समितिका प्रतिनिधि देङ सिओ लोङले रंगशालाको निरिक्षणपछि दशरथ रंगशालामा विश्वकप छनोटको खेल खेलाउन नसकिने बताएका थिए ।

रंगशालाको निरिक्षणका लागि एएफसीको टिम अगाडी कुवेतको टिम समेत नेपाल आएको थियो । रंगशालाको छानो र चेन्जिङ रुमलाई लिएर निरिक्षणमा आएका टोलीले गम्भिर ध्यानाकर्षण भएको जनाएको थियो ।

एन्फाले तटस्थ भूमीको रुपमा भुटानमा छनोटको खेल गर्न प्रस्ताव गरेको थियो । पहिलो लेगको खेलमा नेपालले कुवेतसंग ७–० को फराकिलो हार ब्यहोरेको थियो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया