तिलोत्तमा-१२ लाई नमुना वडाको रुपमा बिकास गर्छु – छबिलाल खरेल

१९ बैशाख २०७९, सोमबार

बुटवल। तिलोत्तमा १२ को वडा अध्यक्षमा प्राध्यापक छबिलाल खरेलले उम्मेदवारी दिएका छन् ।राममणि बहुमुखि क्याम्पसका प्राध्यापक रहेका खरेलले नेपाली काँग्रेसको तर्फबाट वडा अध्यक्षमा उम्मेदवारी दिएका हुन् ।
खरेल पार्टीको तर्फबाट सर्वसम्मत वडा अध्यक्षको उम्मेदवार बनेका हुन् । शिक्षित, बौद्धिक र उर्जाशील युवा नेता खरेलले उम्मेदवारी दिएपछि वडाबासी समेत थप उत्साही भएका छन् ।प्राध्यापन पेशामा संलग्न रहेका खरेलले एकाएक वडा अध्यक्षमा उम्मेदवारी दिएपछि गांउगांउ र टोलटोलमा उनको चर्चा र परिचर्चा शुरु भएको छ ।

वडाको समग्र बिकासका लागि आफ्नो उम्मेदवारी रहेको खरेलले बताएका छन् । “सक्षम, सबल, शिक्षित र युवा नेतृत्व चुनौं, वडा नं. १२ लाई नमुना वडा बनाउन जुटौं” भन्ने नाराका साथ नमुना वडाको रुपमा बिकास गर्ने योजना सहित आफू चुनावी मैदानमा होमिएको खरेलले बताए ।

“अन्य वडाको तुलनामा हाम्रो वडा पछाडी परेको छ ।, वडामा तमाम समस्याहरु देखा परेका छन् ।, ‘ती समस्याहरुको समाधान र सम्बोधन गर्न मेरो उम्मेदवारी हो ।’ ‘वडालाई आर्थिक, सामाजिक तथा भौतिक रुपमा सक्षम र सबल बनाउने ठोस योजना र परिकल्पनाका साथ मैले वडा अध्यक्षमा उम्मेदवारी दिएको हो’– खरेलले भने ।”

खरेलले आगामी ५ बर्षमा आफूले गर्ने काम र योजना सहितको प्रतिबद्धता पत्र समेत सार्वजनिक गरेका छन् । स्थानीय बासिन्दाको चाहना र भावना बमोजिम वडा अध्यक्षमा उम्मेदवारी दिएको बताउंदै उनले वडाको बिकास र वडाबासीको सेवाका लागि आफू प्रतिबद्ध रहेको प्रतिक्रिया दिए । नेपाल बिद्यार्थी संघबाटै राजनीतिक यात्रा शुरु गरेका खरेल नेपाल तरुण दल क्षेत्र नं. १ रुपन्देहीका पूर्व क्षेत्रीय सदस्य तथा पूर्व क्षेत्रीय प्रनिनिधी समेत हुन् ।

खरेलले आफू निर्वाचित भए अब्यबस्थीत सुकुम्बासी बस्तीलाई ब्यबस्थीत गर्ने र जग्गाधनी प्रमाणपत्र बितरणका लागि पहल गर्ने, वडालाई सुन्दर र हराभरा बनाउने, खेल मैदान तथा उद्यानको ब्यबस्था गर्ने, वडा अन्र्तगत रहेका सडकको कालोपत्रे गर्ने तथा कृषि सडकहरुको स्तरोन्नती गर्ने प्रतिबद्धता जनाएका छन् । यस्तै वडामा रहेका विद्यालयको शैक्षिक गुणस्तर बृद्धि र स्तरोन्नतीका लागि पहल गर्ने, कृषिको बजारीकरण, बिद्युत्को ब्यबस्था र सिञ्चाईको प्रबन्ध मिलाउने, धार्मिक पुरातात्विक र ऐतिहासिक सम्पदाहरुको संरक्षण गरि पर्यटकीय गन्तब्यको रुपमा बिकास गर्ने र वडा अन्र्तगत रहेका स्वास्थ्य चौकीको स्तरोन्नती गर्ने आफ्नो योजना रहेको बताए । वडाको समग्र बिकास गर्ने योजनाका साथ आफू चुनावी मैदानमा होमिएको बताउंदै खरेलले काँग्रेसको पक्षमा मतदान गरि आफूलाई बिजयी गराउन वडाबासी समक्ष आग्रह समेत गरेका छन् ।

विभिन्न संघ संस्थामा आबद्ध रहि सामाजिक गतिविधिमा सकृय रहदै आएका उनी नेपाल अण्डा उत्पादक संघ लुम्बिनी प्रदेशको महासचिव तथा वडा कृषि सञ्जालका अध्यक्ष समेत हुन् । त्रिभुवन बिश्व बिद्यालयबाट भौतिक शास्त्रमा स्नातकोत्तर गरेका खरेल राममणि बहुमुखि क्याम्पसका भौतिक शास्त्रको सहायक प्राध्यापक र बिज्ञान संकायको संयोजकका रुपमा कार्यरत छन् । कृषि उद्यमी समेत रहेका उनी राममणि बहुमुखि क्याम्पस प्राध्यापक संघका सदस्य समेत हुन् ।

अध्यक्षका उम्मेदवार खरेलसँगै उक्त वडामा नेपाली काँग्रेसको तर्फबाट वडा सदस्यमा अयोद्धा थारु र प्रेम बहादुर श्रीस, महिला सदस्यमा चित्रा गाहा र दलित महिला सदस्यमा रिता कुमारी सार्की उम्मेदवार बनेका छन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया