दुबईमा बाढीले एक खर्ब १३ अर्ब बढीको नोक्सान : सफा गर्न मात्रै एक अर्ब डलर खर्च हुने

दुबई । दुबईमा आएको बाढीले अर्बौं डलरको क्षति गरेको छ । विनाशकारी वर्षाले केही छोडेन । रमाइलो दृश्यका लागि प्रसिद्ध सहरमा मंगलबार परेको भारी वर्षाले तहसनहस बनाएको छ । अविरल वर्षाका कारण नगरको विमानस्थल, सडक, मानिसका घर तथा व्यापारिक संस्था पानीमा डुबेका छन् । अबको केही सातामा स्थितिमा सुधार आउने विश्वास गरिएको छ । दुबईमा एकै दिन पूरै वर्षको पानी परेपछि अवस्था बिग्रिएको छ । निरन्तर सरसफाईपछि प्रभाव केही दिनमा देखिने छ । सय घण्टाको अवरोधपछि मानिसहरु आफ्नो काम सुचारु गर्न चाहिरहेका छन् ।

स्रोतका अनुसार सरसफाईमा मात्रै करिब एक अर्ब डलर खर्च हुनसक्छ । दुबईलाई करोडपतिको खेल मैदान पनि भनिन्छ । युएईका राष्ट्रपति शेख मोहम्मद बिन नह्यानले अधिकारीहरूलाई तुरुन्तै क्षतिको आंकलन गर्न आदेश दिएका छन् । धेरै मानिसका गाडी, घर र व्यापारिक प्रतिष्ठानमा गहिरो क्षति पुगेको छ । झण्डै १ खर्ब १३ अर्ब भन्दा बढी नोक्सान भएको प्रारम्भिक रिपोर्टमा उल्लेख गरिएको छ । सरकार प्रमुखले जनतालाई छिट्टै समस्याबाट मुक्ति पाउने बताएका छन् ।

प्रशासनले छिटो काम गर्नुपर्छ । यो सम्भव छ कि दुबईको सरकारले केही प्रमुख शहरहरूलाई बाढीबाट जोगाउन खर्च गर्ने बारे पनि विचार गर्न सक्छ । भविष्यमा यस्तो अवस्था नआओस् भन्ने सुनिश्चित गर्न परियोजना ल्याइन्छ । दुबईका धनीहरू भूकम्पीय समस्यासँगै काम गरिरहेका छन् । विज्ञहरूले दुबईमा असामान्य वर्षाले निम्त्याएको विनाशलाई सम्बोधन गर्न धेरै कारकहरू विचार गर्नुपर्नेमा सहमत भएका छन् ।

 
 
  
 

You may also like