११२ बर्षपछि बन्ने भयो टाइटनिक–२, सो जहाजमा २३ सय बढीले यात्रा गर्न पाउने

सिडनी । अब ११२ वर्षपछि फेरि इतिहास दोहोरिने भएको छ । सन् १९१२ मा डुबेको टाइटानिक जहाजको धर्तीमा फेरि टाइटानिक–२ निर्माण गर्ने तयारी भइरहेको छ ।

अस्ट्रेलियाका अर्बपति तथा पूर्व सांसद क्लाइभ पाल्मरले यसलाई निर्माण गर्ने पूर्ण योजना बनाएका छन् । यसका लागि टेण्डर दिने काम पनि तीब्र गतिमा सुरु भएको छ । सीएनएनका अनुसार क्लाइभले टाइटानिक–२ पहिलेको टाइटानिक भन्दा धेरै राम्रो हुने र यात्रुहरूले पूर्ण विलासिताका साथ यात्रा गर्ने मौका पाउने दाबी गरेका छन् ।

विश्वको ७३२ औँ धनी व्यक्ति क्लाइभ पाल्मरले यसै साता सिड्नीमा पत्रकार सम्मेलन गरेर उक्त जानकारी दिएका हुन् । उनले टाइटानिक–२ बनाउने सपना अझै अधुरै रहेको बताए । अर्को वर्षको सुरुमा जहाज निर्माण सुरु गर्ने योजना छ । तपाईलाई बताउन दिनुहोस् कि टाइटानिक– २ जहाज परियोजना दुई पटक रद्द गरिएको छ । यद्यपि, क्लाइभले अब धेरै पैसाको साथ योजना पहिले भन्दा सुरक्षित र अधिक यथार्थवादी भएको विश्वास गरेका छन् ।

तपाईलाई बताउन दिनुहोस् कि टाइटानिक बनाउने कम्पनीको नाम व्हाइट स्टार लाइन थियो । सोही आधारमा क्लाइभले आफ्नो कम्पनीको नाम ब्लू स्टार लाइन राखेका छन् । यो जहाज पहिलो टाइटानिक जस्तै तयार हुनेछ । यसमा प्रसिद्ध सिँढीहरू, धुमपान कोठा, थिएटर, क्यासिनो, विभिन्न वर्गका मानिसहरूका लागि खानाको व्यवस्था पनि समावेश हुनेछ । यसमा तेस्रो दर्जाका मानिसका लागि क्याफेटेरिया पनि बनाइनेछ ।

यो जहाज ८३३ फिट लामो र १०५ फिट चौडा हुनेछ । यो ९ डेक जहाजमा ८३५ क्याबिन हुनेछन् जसमा २,३४५ यात्रुले यात्रा गर्न सक्ने छन् । जसमा प्रथम श्रेणीका लागि ३८३, द्वितीय श्रेणीका लागि २०१ र तृतीय श्रेणीका लागि २५१ कोठा तयार पारिनेछ । टाइटानिक–२ को पहिलो यात्रा जुन २०२७ मा निर्धारित गरिएको छ । यो इङ्गल्याण्डदेखि न्यूयोर्कसम्म चल्ने छ । टाइटानिक–२ मा यात्राको लागि टिकट मूल्यहरू घोषणा गरिएको छैन ।

 
 
  
 

You may also like