प्रेस चौतारी रुपन्देहीले १० लाखको कल्याणकारी कोष स्थापना गर्ने

११ चैत्र २०७८, शुक्रबार

बुटवल ।प्रेस चौतारी नेपाल, रुपन्देहीले श्रमजीवि पत्रकारहरुलाई पेशागत दौरानमा आईपर्ने आर्थिक समस्यालाई मध्यनजर गर्दै श्रमजीवि पत्रकार कल्याणकारी कोष स्थापना गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रेस चौतारी रुपन्देहीको बिहीबार बुटवलमा बसेको प्रथम वैठकले कम्तीमा १० लाख रुपैयाँको कोष स्थापना गर्ने निर्णय गरेको हो ।

कोष संचालनका लागि आवश्यक कार्यविधि निर्माण गर्न संगठनका पुर्व जिल्ला अध्यक्ष शेरबहादुर केसीको संयोजकत्वमा तीन सदस्यीय समिति निर्माण गरेको छ । समितिको सदस्यमा पूर्व जिल्ला अध्यक्षद्वय भरत केसी र दिनेश पाण्डे रहेका छन् ।

images
कल्याणकारी कोषका लागि संगठनका जिल्ला अध्यक्षसहित कार्यसमितिका सबैले सदस्यले अनिवार्य रकम जम्मा गर्ने निर्णय बैठकले गरेको सचिव केशव भण्डारीले जानकारी दिए ।

त्यस्तै कल्याणकारी कोषका लागि प्रेस चौतारीका पूर्व सदस्य एवं नेपाल अमेरिका पत्रकार संघका महासचिव सुरज भण्डारीले ५० हजार रुपैयाँ प्रदान गर्ने घोषणा गरेका छन् । त्यसै गरी नेकपा एमाले रुपन्देहीका उपसचिव तथा जिल्ला प्रचार विभाग प्रमुख हितराज पन्थीले पनि कोषका लागि आवश्यक रकम सहयोग गर्ने घोषणा गरेका छन् ।

बैठकले ११ सदस्यीय सचिवालय निर्माण गरेको छ । सचिवालयमा कार्यसमितिका पदाधिकारीसहित चारजना सदस्य थप गरिएको हो । जसमा विकास पराजुली, डि.बी. सुस्लिङ्ग, अस्मिना पाण्डे र टिका खरेल रहेका छन् ।

त्यस्तै बैठकले कार्यसमिति सदस्यमा दिनेश घिमिरे र सुजिता श्रेष्ठलाई मनोनयन गर्ने निर्णय गरेको छ । बैठकले संगठनको आगामी कार्ययोजना निर्माणका लागि आवश्यक गृहकार्य गर्न पदाधिकारीलाई जिम्मा दिएको छ ।

त्यस्तै बैठकले विभिन्न पेशागत एवं व्यवसायिक संगठन तथा जिल्ला पार्टी नेतृत्वसँग अन्तरक्रिया कार्यक्रम आयोजना गर्ने निर्णय गरेको छ । बैठकले नेपाल पत्रकार महासंघले आफ्नो स्थापना दिवसका अवसरमा आयोजना गर्न लागेको फूटसल प्रतियोगितामा संस्थागत सहभागिता जनाउने निर्णय गरेको छ ।

बैठकलाई सम्बोधन गर्दै एमाले जिल्ला प्रचार विभाग प्रमुख हितराज पन्थीले संगठनलाई चुस्त, दुरुस्त र व्यवस्थित बनाउँदै लैजान र यसका गतिविधिलाई प्रभावकारी ढंगले अगाडि बढाउन सुझाव दिए । उनले अहिले सत्ता पक्ष प्रतिपक्षीविरुद्ध गठबन्धन गर्ने अवस्थामा आएको र यो एमालेप्रति बढ्दो आकर्षणको प्रभाव रहेको बताए । उनले अब स्थानीय तहको निर्वाचनमा आवश्यक योजना बनाएर लाग्न आग्रह गरे ।

प्रेस चौतारी नेपालका केन्द्रीय सचिव प्रदिप आचार्यले संगठनमाथि अव महत्वपूर्ण कार्यभार आएको भन्दै बिगतका निर्णयहरुको समेत कार्यान्वयन गर्दै आगामी कार्यकालका लागि योजना बनाएर अघि बढ्नुपर्नेमा जोड दिए ।
संगठनका अध्यक्ष लक्ष्मण पौडेलले संगठनलाई अब सुव्यवस्थित ढंगले अगाडि बढाउने र यसका लागि अव छिटै नै कार्ययोजना निर्माण गरी अगाडि बढिने बताए । बैठकमा संगठनका उपाध्यक्ष बीपी गौतम, सहद्वसचिव दीपक न्यौपाने, रबिन्द्र प्रताप गुप्ता, कोषाध्यक्ष दिनेश श्रेष्ठ, सदस्यहरु अस्मिना पाण्डे, विष्णु घिमिरे, डिबी सुस्लिंग, टिका खरेल लगायतले आ आफ्नो धारणा एवं सुझाव दिएका थिए ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया