उपनिर्वाचनमा दिनभर– बम विस्फोटदेखि थवाङमा न्यून मतदानसम्म

१४ मंसिर २०७६, शनिबार

काठमाडौं ।प्रतिनिधिसभा सदस्य, प्रदेशसभा सदस्य र स्थानीय तहका लागि उपनिर्वाचन सम्पन्न भएको छ । निर्वाचन आयोगका अनुसार उपनिर्वाचनमा मतदाताले उत्साहजनकरुपमा मतदान गरेका छन् ।

कूल ३७ जिल्लामा ५२ रिक्त पदका लागि २४७ मतदानस्थल तथा ५३७ मतदान केन्द्रमा मतदान भएको हो । प्रतिनिधिसभा र प्रदेश सभामा ७० प्रतिशत भन्दा बढी र स्थानीय तहमा ८० प्रतिशत हाराहारीमा मत खसेको निर्वाचन आयोगको प्रारम्भिक अनुमान छ ।

 

दिन भर के के भयो ?

३७ जिल्लामा ५२ रिक्त पदका लागि २४७ मतदानस्थलमा विहान ७ बजेदेखि साँझ पाँच बजेसम्म मतदान भएको थियो । निर्वाचन आयोगले शान्तिपूर्ण रुपमा निर्वाचन सम्पन्न भएको बताएपनि विभिन्न मतदान स्थल नजिक बम फेला परेका थिए ।
पोखरामा विभिन्न चार स्थानमा बम विस्फोट भएको थियो । पोखरासहित सर्लाही, लमजुङ र डोटीमा बम फेला परेको थियो ।

सर्लाहीको हरिपुर्वा नगरपालिका–१ मा वडाध्यक्षको उपचुनावमा मतदान जारी रहेको बेलामा अमखोराबाट तार निकालेर मोबाइलमा जोडिएको अवस्थामा बम फेला परेको थियो । बम विस्फोट हुनुअगाडि नै रणशेर गणबाट आएको नेपाली सेनाको टोलीले डिस्पोज गराएको थियो ।

त्यस्तै लमजुङको सुन्दरबजार नगरपालिका–२ परेवाडाँडास्थित महेन्द्र मन्दिर मावि मतदान केन्द्र नजीकै बम विस्फोट भएको थियो । मतदान केन्द्रबाट २०० मिटर टाढा जङ्गलमा टाइम बम विस्फोट गराइएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय लमजुङका प्रहरी निरीक्षक वसन्तबहादुर रानामगरले बताए । बम विस्फोट भए पनि कुनै क्षति भएको छैन ।

डोटीका २ छुट्टा छुट्टै स्थानमा बम फेला परेको थियो । बम नेपाली सेनाको बम डिस्पोजल टोलीले निष्क्रिय पारेको थियो । डोटीको आदर्श गाउँपालिका–२, कुचेडा र सोही वडाको कानगडा भन्ने स्थानमा बम भेटिएको हो ।

आदर्श गाउँपालिका वडा नम्बर २ मा रिक्त वडाध्यक्षका लागि भइरहेको मतदानमा मतदान केन्द्र नजिकै राखिएको बम डिस्पोज गरिएको हो ।

निर्वाचनमा दुई जना मन्त्रीले मतदान गरेका छन् । कञ्चनपुरको पुनर्वास नगरपालिका–३ मा खानेपानी तथा सरसफाइमन्त्री बीना मगरले गोरखा माविमा रहेको मतदान केन्द्रमा पुगेर मतदान गरिन् ।

भौतिक पूर्वाधार तथा यातायातमन्त्री वसन्तकुमार नेम्वाङले उपनिर्वाचनमा पाँचथरको फिदिम नगरपालिका वडा नं १ मा आज बिहान मतदान गरेका छन् । रिक्त रहेको वडाध्यक्ष पदमा फिदिम–१ मा उपनिर्वाचन भएको हो । मन्त्री नेम्वाङले फिदिम मावि मतदानस्थलको ‘घ’ मतदान केन्द्रमा मतदान गरेका हुन् ।

रोल्पाको थवाङ गाउँपालिका वडा नम्बर १ को वडा अध्यक्ष चयनका लागि शनिबार भएको मतदानमा न्यून मत खसेको छ ।

यो वडामा कुल मतदाता १२८४ छन् । तर २०९ मत अर्थात १६.२८ प्रतिशत मात्र खसेको छ । ११० पुरुष र ९५ जना महिलाले मात्रै मतदान गरे । विप्लव समूहका उम्मेदवारले स्वतन्त्र उम्मर्वारी दिएपनि पछि फिर्ता गरेका थिए ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया