रगत अभाव रोक्न आकस्मिक रक्तदान जागृतिको रक्तदानमा ५३ युनिट रगत संकलन

११ जेष्ठ २०७९, बुधबार

बुटवल।रुपन्देहीमा पछिल्लोसमय रगत अभाव देखिएको छ ।

स्थानिय निर्वाचन घोषणा भएसंगै रगत अभाव देखिएपछि आकस्मिक रक्तदानमा जोड दिईएको छ । जागृति बहुउद्येश्यीय सहकारी संस्था लिमिटेडले आफनो २१ औ स्थापना दिवसमा वृहत रक्तदान कार्यक्रम गरि मनाएको छ । सामाजिक उत्तरदायित्व अन्तरगत सहकारीले बुधबार नेपाल रेडक्रस सोसाईटी, रक्तसंचार केन्द्र बुटवलको प्राविधिक सहयोगमा रक्तदान कार्यक्रम गरेको हो ।

कार्यक्रमको नेपाल स्वयंसेवी रक्तदाता समाज रुपन्देहीका अध्यक्ष कृष्ण चौहान क्षेत्रीले पहिलो रक्तदातालाई ब्लड ब्याग बितरण गरि शुभारम्भ गरेका थिए । देशभरमा रगत अभाव हुदा रुपन्देहीबाट अभियान चलाएको स्मरण गर्दै उनले पछिल्लोसमय यहा रगतको अभाव देखिएको बताए । ‘हामीले दैनिक आकस्मिक रक्तदान कार्यक्रम चलाएका छौ ।’— उनले भने ।

केन्द्रमा रगतको माग धेरै बढेको उनले बताए । स्थानिय निर्वाचन अवधिमा रगतको अभाव देखिएको भन्दै उनले यस अवधिमा आकस्मिक रक्तदान गरि माग थेग्न सफल भएको उनले बताए । सहकारीको अध्यक्ष रमेश प्रसादरगत अभाव रोक्न आकस्मिक रक्तदान
जागृतिको रक्तदानमा ५३ युनिट रगत संकलन
स्वस्तिक श्रेष्ठ पाण्डे, निबर्तमान अध्यक्ष गणेश प्रसाद भट्टराई ,पुर्व अध्यक्ष भोजराज पान्डे, सचिव लालप्रसाद बश्यालले नियमित वार्षिक कार्यक्रम राखेर सहकारीमार्फत सामाजिक कार्यमा योगदान दिदै आएको बताए । कार्यक्रमका संयोजक शेष नारायण बश्यालले सहकारीको रक्तदानमा ५३ युनिट रगत संकलन भएको बताए ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया