नेत्रहिन युवा संघ रुपन्देहीद्धारा सेतोछडी वितरण

२१ चैत्र २०७८, सोमबार

अपाङ्गता समस्या समाधानको लागि सरकार तयार छः मन्त्री शर्मा
बुटवल ।नेत्रहिन युवा संघ नेपाल रुपन्देही को आयोजनमा सेतोछडी वितरण तथा आगामी निर्वाचन को सन्दर्भमा अन्तरक्रिया कार्यक्रम गरेको छ । बुटवल–१२ तामनगरमा रहेको रुपन्देही नेत्रहिन संघको भवनमा आयोजना गरिएको कार्यक्रम मा लुम्बिनी प्रदेशका आन्तरिक मामिला तथा सञ्चार मन्त्री तिलकराम शर्माको प्रमुख आतिथ्यता रहेको थियो ।

बुटवल उपमहानगर पालिका वडा नम्बर १२ का अध्यक्ष दुर्गा प्रसाद सुवेदीको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख अतिथि मन्त्री शर्माले अपांगताको विषयमा प्रदेश सरकार जहिले पनि सकारात्मक रहेको बताए । उनले अपांगता क्षेत्रमा पनि दृष्टिहिनता भएका व्याक्तिहरुको पक्षमा सरकारले निरन्तर सहयोग प्रादन गर्ने बताए ।

कार्यक्रम मा जिल्ला निर्वाचन कार्यालय का प्रमुख अयोद्धा प्रसाद भण्डारीले निर्वाचनमासमान सहभागितनको लागि सरकार लाग्नु पर्ने बताए । उनले स्थानिय तह को निर्वाचनमा पनि अपांगता भएका व्याक्तिहरुले को समावेशीता को लागि जोड दिनुपर्ने बताए । समावेशी को लागि अपांगता समुदायको सहभागीता जरुरी रहेको बताए ।

कार्यक्रम मा बोल्दै नेपाल नेत्रहिन संघ लुम्बिनीप्रदेशका अध्यक्ष बालकृष्ण मरासिनी ले अपांगताकोविषयमा सरकार गंभिर नभएको बताए । उनले अपांगता भएको समुदाय प्रतिसरकारले सममन दृष्टिकोण बाट हेर्नुपर्ने ताए । ।बुटवल वडा नम्बर १२ का अध्यक्ष दुर्गा प्रसाद सुवेदिले बुटवल उपमहानगरपालिका ले अपांगता समुदायलाई महत्त्व दिएर काम गर्दै आएको बताए । उनले नितिनिर्माण तहमा सामान्यतया परिवर्तन गरेमा यसले महत्त्वपूर्ण भुमिका निर्वाह गर्ने बताए ।

कार्यक्रममा समाजसेवी छविलाल आचार्य, रुपन्देही नेत्रहिनसंघका अध्यक्ष कृष्ण बहादुर जिसी, रुपन्देही नेत्रहिन परियोजना संयोजक प्रेम आचार्य लगायतले आ आफ्नो भनाईराखेका थिए ।

नेत्रहिन युवा संघ रुपन्देहीका अध्यक्ष टिकाराम पौडेलको सञ्चालन तथा परियोजना संयोजक अस्मीता क्षेत्रीको स्वागतमा कार्यक्रम भएको थियो । कार्यक्रममा विभिन्न दृष्टिविहिनता तथा न्युनदृष्टिविहिनता भएका ३५ जना व्यक्तिहरुलाई गमनशिलता सहजीकरणका लागि सेतो छडी(ह्वाईटक्यान) वितरण गरिएको थियो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया